Prečo by sa Daniel Ricciardo mohol stať opäť víťazom F1: Ukážka sezóny Formuly 2021 v roku 1
správy

Môže byť Daniel Ricciardo opäť na vrchole pódia?

Daniel Ricciardo so sebou prináša nádeje národa, keďže sezóna F1 začína tento víkend v Bahrajne – všetci ho chceme vidieť piť šampanské z pretekárskych topánok opäť na pódiu.

Tridsaťjedenročný jazdec nevyhral Veľkú cenu s Monakom v roku 31 a po dvoch chudých rokoch, ktoré sa snažili premeniť Renault na víťaza, urobil ďalší krok vpred, tentoraz s McLarenom.

Na papieri sa to môže zdať ako zvláštny krok, prechod z programu podporovaného továrňou na súkromný tím, ktorý musí platiť za svoje motory, ale McLaren je tím na vzostupe, ktorý sa snaží vrátiť do svojich slávnych čias a vyhrať oba preteky. a majstrovstvá. , čo je aj Riccardov cieľ.

Prvé príznaky sú priaznivé pre obe strany. McLaren má za sebou najlepšiu sezónu za posledné roky, skončil tretí v šampionáte konštruktérov a prešiel z najmenej konkurencieschopného motora (Renault) na najkonkurencieschopnejší (Mercedes-AMG). Zdá sa, že Ricciardo sa dobre adaptoval na nové podmienky a dosiahol konkurencieschopné výsledky v predsezónnych testoch.

Aké sú teda jeho šance na víťazstvo v pretekoch? Je to možné, nie pravdepodobné. Formula 1 je hra jemnej evolúcie, ktorej cieľom je odstrániť medzery, takže je nepravdepodobné, že by sa McLaren dostal pred Mercedes-AMG a Red Bull Racing.

Ako sme však videli v predchádzajúcich rokoch, Ricciardo je jedným z najlepších jazdcov na štartovom rošte a neustále predvádza zdanlivo nemožné predbiehacie manévre, aby prekonal svoje auto.

Ak budú mať Mercedes a Red Bull zlý deň, Ricciardo bude v lepšej pozícii na to, aby sa prebil, alebo by mohol pokračovať vo svojej horúcej forme v Monaku, kde skúsenosti a zručnosti môžu poraziť auto.

Nebuďte prekvapení, keď uvidíte Ricciardov široký úsmev na dráhe v roku 2021.

Aktuálny šampión alebo Mladý býk

Výzva o titul sa formuje ako možná klasika, pričom úradujúci šampión Lewis Hamilton chce k svojmu menu pridať rekordný ôsmy titul jazdca, aj keď mladá superhviezda Red Bullu Max Verstappen „vyhral predsezónne testy a túži po svojom prvom. koruna."

Toto je bitka medzi úradujúcim prezidentom a jeho dedičom. Hamilton sa stal nespornou legendou F1 a vyhral šesť titulov v rade. Zatiaľ čo Verstappen prišiel do F1 ako fenomenálny tínedžer a pomaly odstraňoval drsné hrany, aby premenil surový talent na neúprosnú rýchlosť.

Napriek tomu, že bol Mercedes uprednostňovaný kvôli jeho nedávnej dominancii v športe, prežil tri dni testovania a sezónu odštartoval zadnou nohou. Red Bull Racing mal medzitým tri dni bez problémov a skončil s najrýchlejším časom na kolo.

To robí z Verstappena favorita tohto víkendu, ale Mercedes určite vráti úder, takže nás čaká epický sezónny súboj dvoch najrýchlejších jazdcov planéty.

Môže sa Ferrari vrátiť?

Je zrejmé, že rok 2020 bol pre väčšinu ľudí zlým rokom a všetci by sme naň najradšej zabudli. Po športovej stránke by Ferrari určite najradšej vymazalo minulý rok z pamäti.

V minulej sezóne bol taliansky tím roky najbližším súperom Mercedesu a rozpadol sa, nielenže nedokázal vyhrať preteky, ale nezískal ani tri stupne víťazov a prepadol sa na šieste miesto v pohári konštruktérov za súkromné ​​tímy McLaren a Racing Point.

Teraz sa tím sústredí na to, aby sa stal konkurenčnou silou. Za týmto účelom bol štvornásobný majster sveta Sebastian Vettel po niekoľkých rokoch úpadku odvolaný a nahradený mladším Carlosom Sainzom Jr. Spolupracuje s veľmi medializovaným Charlesom Leclercom, aby sa pokúsil dať Ferrari nový začiatok a viesť tím vpred. s čím by mala existovať konkurenčná vnútrotímová rivalita.

Aston Martin je späť

Vettel, prepustený z Ferrari, si našiel novú prácu: viesť Aston Martin späť do F1 po viac ako 60 rokoch absencie. Britskú značku teraz vlastní kanadský podnikateľ Lawrence Stroll, ktorý je odhodlaný urobiť z nej skutočnú konkurenciu Ferrari, Porsche a spoločnosti na trhu superautomobilov, ako aj na pretekárskych okruhoch. Chcel tiež pomôcť v kariére svojho syna v F1 a Lance Stroll by bol partnerom Vettela v novom továrenskom tíme Aston Martin.

V skutočnosti to nie je nový tím, je to len rebranding (a dodatočná investícia) na tím predtým známy ako Racing Point.

V roku 2020 bol v dobrej kondícii, použil auto s názvom „Mercedes Pink“ (kvôli jeho laku a zdanlivo kopírovanému dizajnu Mercedesu), aby vyhral Veľkú cenu Bahrajnu a tri umiestnenia na stupňoch víťazov, čo Vettela prinútilo udržať si dobrú formu. a pomôcť Astonu Martin získať náskok pred ich bývalým talianskym tímom na trati aj mimo nej.

Alonso, Alpine a budúci austrálsky uchádzač F1

Formula 1 je evidentne návyková, a tak niet divu, že niektorí jazdci tu vydržia tak dlho, ako len môžu. Bývalý majster sveta Fernando Alonso sa pokúsil odísť, no nedokázal zostať stranou a do kategórie sa vrátil po dvojročnej prestávke.

Španiel bude jazdiť za Alpine, bývalý tím Renault, ktorý bol premenovaný, aby pomohol Alpine stať sa vážnym hráčom vo svete výkonu. Alonso nie je v Renaulte/Alpine nováčikom, bol s tímom, keď vyhral svoje tituly, ale to bolo v rokoch 2005-06, takže odvtedy sa veľa zmenilo.

Aj keď Alonso zostáva sebavedomý (nedávno v rozhovore povedal, že si myslí, že je lepší ako Hamilton a Verstappen), je nepravdepodobné, že tím bude mať víťazné auto, súdiac podľa formy v testoch.

Jeho tímovému kolegovi Estebanovi Oconovi bude trvať dobrá sezóna, kým si zabezpečí miesto budúcej alpskej hviezdy, pretože ho chce nahradiť niekoľko mladých jazdcov, vrátane Austrálčana Oscara Piastriho.

Piastri vyhral v roku 3 šampionát Formuly 2020 a v tejto sezóne prestúpil do Formuly 2. Je členom Alpine Driving Academy a nováčiková sezóna by ho v roku 2022 (alebo pravdepodobnejšie 2023) mohla dostať do najvyššej kategórie.

Schumacherovo meno je späť

Michael Schumacher je jedným z najúspešnejších jazdcov Formuly 1 v histórii, keď vo svojej kariére vyhral sedem majstrovských titulov. Žiaľ, v roku 2013 sa pri lyžovaní vážne zranil a odvtedy sa na verejnosti neobjavil a jeho rodina o jeho stave poskytuje len veľmi málo informácií.

Ale meno Schumacher sa vráti do F1 v roku 2021, keď sa jeho syn Mick po víťazstve v F2 v minulej sezóne posunie na najvyššiu priečku.

Mick má za sebou úspešnú kariéru tým, že bol vybraný v rámci programu Ferrari Young Drivers Program a tiež víťazstvom v F3, aby si svoje miesto v F1 získal na základe zásluh a bez použitia svojho priezviska.