Infekčná chyba Targa Tasmánia
správy

To zahŕňa Queenslandera Grahama Copelanda, ktorý sa budúci mesiac pripravuje na svoj desiaty štart na historickej asfaltovej rely Austrálie.

Copeland raz vyhral svoju triedu Classic na Targe a štyrikrát skončil na pódiu v celkovej kategórii Classic s rôznymi autami.

Jazdil na Triumphoch TR4 a TR8 a naposledy prešiel na Datsun, ale tento rok je tu iný problém.

"Dúfal som, že sa dostanem za volant môjho Dodge Speedster z roku 1938, ale teraz musím počkať do roku 2009," povedal.

"Tento rok budem spolujazdcom vzácneho Bizzarini GT America."

Copeland bude sedieť vedľa úspešnej hviezdy okruhových pretekov Wayna Parka, ktorý vyhral početné majstrovstvá Queenslandu a Austrálie a štyrikrát pretekal na Bathurst 1000, pričom skončil piaty ako svoj najlepší výsledok.

"Zdá sa mi, že Targa je vysoko návyková," povedal Copeland.

"Naozaj sa teším, že sa s ním tento rok spojím, Wayne." Targa sa nepodobá žiadnej inej udalosti.

„Cesty sú neuveriteľné, organizátori odvádzajú úžasnú prácu a publikum podujatie veľmi podporuje. Targa je najzábavnejší spôsob obliekania.“

Bizzarini z roku 1967 je hodnotné auto, ktoré určite vzbudí obrovský záujem publika.

Vďaka vylepšeným tlmičom a troche úprav a úprav zo strany automobilového biznisu Brisbane Park je teraz auto skutočným konkurentom v triede Classic.

"Bizzarini GT America je veľmi vzácne auto a je ešte vzácnejšie vidieť jedno z nich v plnej konkurencii na podujatiach ako Targa," povedal Copeland.

„Majiteľ auta, Rob Sherrard, však verí, že ich použije na zamýšľaný účel a nezabalí ich do látky v nejakom múzeu.“

17. ročník Targa Tasmánie s desiatkami exotických áut odštartuje 15. apríla s rekordným počtom 305 účastníkov na niektorých z najlepších rally tratí v krajine a 20. apríla dosiahne veľkú cieľovú čiaru vo Wrest Point.