F1 2019 – Hamilton King of Great Britain – Formula 1
1 Formula

Dvojnásobok Mercedesu na Veľkej cene Británie: Lewis Hamiton prešiel domácou traťou v Silverstone pred svojim tímovým kolegom Valtterim Bottasom a Charlesom Leclercom (Ferrari)

Lewis Hamilton dobytý Britská GP a Silverstone: v desiatom teste Svet F1 2019 - charakterizovaný obväzom Mercedes – Britský pretekár preťal cieľovú pásku pred tímovým kolegom Finnom Valtteri Bottasa v Monaku Charles Leclerc (Ferrari).

Kredity: Foto Brin Lennon / Getty Images

Kredity: Foto Mark Thompson / Getty Images

Sebastian Vettel skončil šestnásty, pričom neuspel v pretekoch v 36. kole po zrážke zozadu Max Verstappen (5.): Nemecký jazdec sa stretol s poškodeným autom po zvyšok pretekov a taktiež vzal 10 sekúnd di pokuta za spôsobenie nehody.

Majstrovstvá sveta F1 2019 – Výkazy Veľkej ceny Británie

Lewis Hamilton (Mercedes)

Lewis Hamilton dominoval Britská GP a Silverstone a - nespokojný - získal aj bonusový bod vďaka rýchla jazda získané s opotrebovanými pneumatikami.

Pre anglického vodiča, ktorý vďaka pomoci ukradol Bottasovi prvé miesto safety car (ale aj tak by vyhral, ​​pretože jeho tímový kolega by sa musel opäť zastaviť v boxoch) Toto je piaty úspech v posledných šiestich Grand Prix. Svet F1 2019.

Valtteri Bottas (Mercedes)

Valtteri Bottas včera to bolo skvelé (pól) a v prvých kruhoch Britská GPkeď sa dokázal ubrániť útokom Hamiltona. Po zastávke v boxe coéquipier (favorizovaný safety carom) skončil na druhej pozícii, na vrchol pódia by sa však nedostal. Silverstone: výmena pneumatík mu zatiaľ nestačí.

Dôležitá dvojka pre fínskeho jazdca, ale aj šiesta Grand Prix za sebou bez víťazstiev: titul majstra sveta ide stále ďalej ...

Charles Leclerc (Ferrari)

Emócie a obsah: Charles Leclerc (3.) skončil svoje štvrté pódium v ​​rade a bol hrdinom výnimočného duelu s Verstappenom a neskutočného predbiehania proti Gasleymu.

Teraz existujú iba tri body, ktoré delia jazdca kniežatstva od jeho spoluhráča Vettela: koho by to napadlo na začiatku sezóny?

Pierre Gasly (Red Bull)

A Silverstone videli sme to najlepšie Pierre Gasti vždy: Transalpínsky jazdec dobre reagoval na tých, ktorí ho kritizovali po pretekoch pred dvoma týždňami v Rakúsku.

Včera mal najlepšie umiestnenie na štartovom rošte (piate miesto) a dnes predviedol najlepšie umiestnenie svojej kariéry v pretekoch: 4. miesto.