Ford Bronco skončil tretí na NORRA Mexican Rally 1000 v Baja California.
články

Od 25. do 29. apríla sa v Baja California konala Mexická rallye NORRA 1000, jeden z najťažších terénov na svete, ktorý Ford Bronco 2021 dokázal prejsť bez problémov a skončil tretí vo svojej kategórii.

sa podarilo obsadiť jednu z prvých pozícií na rally NORRA Mexican 1000, ktorá sa skončila 29. apríla. , obsadil vo svojej kategórii tretie miesto na stupňoch víťazov a stal sa jedným z prvých, ktorým sa podarilo úplne prejsť púšťou Baja California za päť dní trvania súťaže.

Výzvy sa chopili Jamie Groves a Seth Golawski, dvaja skúsení inžinieri značky, na palube štvordverového auta, ktoré si prerazilo cestu divočinou Baja California, jedným z najnáročnejších a najnebezpečnejších terénov v pretekárskom svete. Značka na tejto trati pretekala mnohokrát, takže jej vystúpenie tu skutočne znamená ďalší test odolnosti a výkonu nad všetkými ostatnými pred uvedením na trh.

„Bronco tu má dlhú a úspešnú históriu pretekania, preto sme chceli otestovať nový Ford Bronco ako náš posledný test. Vybudované divoké extrémne testovaniea prekonali naše výkonové očakávania v tomto zradnom prostredí. Tieto preteky sú kľúčovou poslednou vlajkou, ktorá potvrdzuje, čo dokáže Bronco pred štartom,“ povedal Jamie Groves, technický manažér Bronca.

Baja California je dobre známa svojim nepredvídateľným scenárom, v ktorom sa vozidlá stretávajú s rôznymi extrémnymi poveternostnými podmienkami a rôznymi typmi terénu (blato, bahno, suché jazerá, slané močiare, skalnatý terén), ktorých drsnosť nakoniec spôsobí, že mnohí opustia cestu. Preto slúži ako nespochybniteľný dôkaz sily a schopností každého vozidla, ktoré ho prekonáva.

Ten, ktorý súťažil, mal niektoré zmeny, ktoré presahovali rámec továrenského dizajnu. Inžinieri pridali klietku, bezpečnostné pásy, pretekárske sedadlá a hasičské vybavenie. Okrem toho mal 6-litrový motor EcoBoost V2.7 s automatickou prevodovkou a voliteľnou prevodovkou. Systém odpruženia využíval tlmiče Bilstein a pneumatiky boli 33" terénne pneumatiky BFGoodrich.