F1 - Vettel vyhral Veľkú cenu Británie 2018 s Ferrari - Formula 1
1 Formula

Sebastian Vettel vyhral Veľkú cenu Británie v Silverstone pred Hamiltonom a Raikkonenom a upevnil si tak vedenie na svetovom šampionáte F1 2018.

To bolo Britská GP vzrušujúce, čo videl triumfovať Sebastian Vettel и Ferrari: úspech, ktorý umožnil nemeckému vodičovi upevniť svoje vedenie v Svet F1 2018.

Nasleduj ho Lewis Hamilton, protagonista veľkého comebacku: skóroval v prvých rohoch od Kimi Raikkonen (potrestaný 10 sekundami a skončil na 3. mieste), bol na 18. mieste a prešiel cieľovou páskou druhý.

Majstrovstvá sveta F1 2018 – Výkazy Veľkej ceny Británie

Sebastian Vettel (Ferrari)

Zaslúžené víťazstvo zvíťazilo Sebastian Vettel a Silverstone: skvelý štart, skvelé predbiehanie vo finále proti Bottasovi a jedna Ferrari veľmi rýchly za každých podmienok.

Pre vodcu Svet F1 2018 Je to druhý úspech v posledných štyroch Grand Prix a štvrté pódium v ​​posledných piatich pretekoch.

Lewis Hamilton (Mercedes)

Lewis Hamilton skončil by druhý aj bez nehody s Raikkonenom na štarte: Vettel bol dnes rýchlejší.

Včera obsadil pole position (štvrtýkrát za sebou v Silverstonepiaty za šesť rokov) a po zlom štarte (predbehli ho Vettel a Bottas) ho zrazil Raikkonen a skončil na 18. pozícii. Výnimočný comeback, ktorý mu vyniesol druhé miesto, piate miesto v rade na pódiu domácej Grand Prix a druhé v Top XNUMX v posledných troch pretekoch šampionátu. Svetová F1 2018.

Kimi Raikkonen (Ferrari)

Kimi Raikkonen bol spravodlivo potrestaný 10 sekúnd za zasiahnutie Hamiltona na štarte, ale napriek tomu dokázal obsadiť tretie miesto, sprevádzané veľmi zaujímavým súbojom s Verstappenom.

Pre Icemana je to už tretie pódium v ​​rade Svet F1 2018: si zaslúži ďalší rok zmluvy s Ferrari za okuliare, ktoré prináša Cavallinovi ...

Valtteri Bottas (Mercedes)

Valtteri Bottas proti jednému mohol urobiť málo Ferrari tak rýchlo: dokázal sa dostať pred Vettela o niekoľko kôl, ale nie viac.

Fínsky vodič Mercedes hotový Britská GP na štvrtej pozícii: tretia veľká cena za sebou bez pódia ...

Ferrari

Žiadne sprisahanie Ferrari proti Mercedesu a Silverstone: Vettel zaslúžene vyhral Britská GP a Raikkonen sa k incidentu s Hamiltonom priznali k vine.

Pravdou je, že o sedem rokov neskôr sa Cavallino vrátil, aby dobyl Spojené kráľovstvo: dominanciu potvrdzuje prítomnosť dvoch červených na pódiu.