F1 2019, Hamilton prvý v Bahrajne, morálny víťaz Leclerc - Formula 1
1 Formula

Lewis Hamilton vyhral Veľkú cenu Bahrajnu s Mercedesom, ale morálnym triumfom bol Charles Leclerc, tretí a spomalil ho technický problém vo Ferrari, pričom bol pevne na čele.

V almanachoch Lewis Hamilton bude víťazom s Mercedes, Potom Veľká cena Bahrajnu a sachír. V skutočnosti je to morálny triumf Charles Leclerc: vodič z Monaka Ferrari dokončil druhý test Svet F1 2019 na tretej pozícii, ale len preto, že ho brzdil technický problém, a bol pevne vo vedení.

Poďakovanie: Foto Clive Mason/Getty Images - Zdroje: BAREIN, BAREIN - 31. MAREC: Tretí Charles Leclerc z Monaka a Ferrari vyzerá skľúčený v parku počas Veľkej ceny Bahrajnu Formuly 1 na medzinárodnom okruhu v Bahrajne 31. marca, 2019 v Bahrajne v Bahrajne. (Foto: Clive Mason/Getty Images)

Poďakovanie: Fotografie Lars Baron/Getty Images - Poďakovanie: BARAIN, BAHRAIN - 31. MAREC: Nemec Sebastian Vettel a Ferrari sa pripravujú na vstup na štartový rošt pred Veľkou cenou Bahrajnu Formuly 1 na medzinárodnom okruhu v Bahrajne 31. marca 2019 v Bahrajne. Bahrajn. (Foto Lars Baron/Getty Images)

Poďakovanie: Fotografie od Willa Taylora-Medhursta/Getty Images - Poďakovanie: BAHRAIN, BAHRAIN - 31. MAREC: Valtteri Bottas z Fínska a Mercedes GP na druhom mieste vyzerajú skľúčene v parku počas Veľkej ceny Bahrajnu Formuly 1 na International Circuit Bahrain March 31. 2019 v Bahrajne v Bahrajne. (Foto: Will Taylor-Medhurst/Getty Images)

Poďakovanie: KARIM SAHIB/AFP/Getty Images – Poďakovanie: Monacký jazdec Ferrari Charles Leclerc jazdí na svojom aute počas Veľkej ceny Bahrajnu Formuly 31 na okruhu Sakhir v púšti južne od hlavného mesta Bahrajnu Manama, marec 2019 (Foto autor) KARIM SAHIB / AFP) (Fotografia by mala znieť KARIM SAHIB / AFP / Getty Images)

Dominantné červené v piatok a sobotu a sklamanie z pretekov: Sebastian Vettel skončil sám piaty po tom, čo sa sám točil počas duelu s Hamiltonom, a krátko nato prišiel o predné krídlo.

Majstrovstvá sveta F1 2019 - Výkazy Veľkej ceny Bahrajnu

ZDROJE: Foto Clive Mason / Getty Images

Charles Leclerc (Ferrari)

Charles Leclerc morálny dobyvateľ Veľká cena Bahrajnu: pamätné preteky pokazené problémom naERS, safety car sa po porážke vydal na trať vo finále Renault mu umožnilo udržať si tretie miesto, bol sprevádzaný bonusovým bodom za rýchla jazda.

Monacký pilot je najmladším hráčom v poli v histórii Ferrari a druhý najmladší jazdec, ktorý získal pole position (rekord stále drží Vettel: Monza 2008) – mal zlý štart, ale čoskoro sa zotavil po tom, čo v šiestich kolách predbehol Bottasa a potom Vettela. Len smola mu zabránila držať zaslúžené prvé miesto.

Lewis Hamilton (Mercedes)

Lewis Hamilton vedel využiť problémy Ferrari a okamžite poďakoval Leclercovi za predvádzanie sachír.

Pre úradujúceho majstra sveta je to tretí úspech z posledných štyroch kontroverzných Grand Prix: toto víťazstvo podľa nás veľmi ovplyvní Svet F1 2019.

AUTORI: Fotografia Lars Baron / Getty Images

Sebastian Vettel (Ferrari)

Un Grand Prix del Bahrain zabudni na Sebastian Vettel: V kvalifikácii sa mu spoluhráč Leclerc vysmieval a v pretekoch sa mu ho podarilo predbehnúť (ale bol iba šesť kôl pred ním).

Medzi (málo) pozitív patrí predbiehanie proti Hamiltonovi, medzi negatíva predbiehanie, ktoré Hamilton vždy vydržal v 38. kole. Nezlomil si predné krídlo, ale točenie bolo jeho chybou.

Kredity: Foto Will Taylor-Medhurst / Getty Images

Valtteri Bottas (Mercedes)

Valtteri Bottas stále vedie Svet F1 2019 vďaka druhému miestu v Veľká cena Bahrajnu a na bonusovom mieste v Melbourne.

Fínsky jazdec začal sezónu dobre, aj keď si dnes pódium nezaslúžil.

ZDROJE: KARIM SAHIB / AFP / Getty Images

Ferrari

Piatok a sobotu od 10, v nedeľu od 2: la Ferrari mal vo vrecku zbraň a skončil Veľká cena Bahrajnu s tretím a piatym miestom.

Nedostatočná spoľahlivosť: problémy naERS Di Leclerc zabránil mladému Monaku získať drvivé víťazstvo.