F1 2019 - Verstappen vyhral Veľkú cenu Rakúska (po hodinách) - Formula 1
1 Formula

Max Verstappen (Red Bull) vyhral Veľkú cenu Rakúska pred Charlesom Leclercom, ale trvalo tri hodiny, kým sa výsledok stal oficiálnym.

Max Verstappen vyhral s červený býk il Veľká cena Rakúska a Spielberg - deviaty dôkaz Svet F1 2019 - predtým Charles Leclerc ale na to, aby bol výsledok oficiálny, ste museli čakať tri hodiny. Kontroverzné predbiehanie holandský vodič vs. druhý sprievodca v 69. kole Ferrari v skutočnosti to viedlo k vyšetrovaniu, ktoré trvalo dlhšie, ako sa očakávalo.

Zdroje: Fotografia Charles Coates / Getty Images

Kredity: Foto Mark Thompson / Getty Images

Kredity: Fotografia Lars Baron / Getty Images

Zdroje: Foto Johannes Schedl / SEPA.Media / Getty Images

Úspech Ferstappena al Prsteň Red Bull sa zhoduje s návratom – po 13 rokoch – motorizovaného jednomiestneho vozidla. Honda na najvyššom stupni pódia. Tiež stojí za zmienku Lewis Hamilton z "trojky" Mercedes o osem mesiacov neskôr (piaty vzadu) Sebastian Vettel) toto je naše Antonio Giovinazzi desiata odAlfa Romeo (prvý taliansky vodič, ktorý mal okuliare po deviatich rokoch: posledný uspel Vitantonio Liuzzi vo Veľkej cene Južnej Kórey 2010).

Majstrovstvá sveta F1 2019 - Výkazy Veľkej ceny Rakúska

Charles Leclerc (Ferrari)

Najlepšie preteky všetkých čias (zatiaľ) Charles Leclerc: V sobotu získal pole position a v nedeľu mal skvelý štart a sebavedomo viedol preteky, než prehral v 69. kole so šialeným Verstappenom.

Tretie pódium v ​​rade a najlepšie miesto v kariére: víťazstvo určite príde Svet F1 2019, zostáva len pochopiť, kedy.

Max Verstappen (Red Bull)

Max Verstappen bolo to fantastické: včera predviedol najlepší výsledok svojej kariéry (za druhé, holandský jazdec nikdy nezískal pole position) a dnes sa po strašnom štarte, keď stratil sedem pozícií, zotavil, aby si po kontroverznom predbiehaní odniesol domov víťazstvo. .. proti Leclercovi.

Zaslúžil by si trest? Logicky nie, podľa doterajších rozhodnutí komisárov áno. Nevadí: triumf si zaslúžil a opäť dokázal, že je rýchly a stabilný pretekár (18 veľkých cien v rade v „päťke“).

Lewis Hamilton (Mercedes)

Lewis Hamilton v 22. kole hodil po vetre solídne pódium, keď si zničil predný blatník Mercedes trafil žrď a v druhej polovici Veľkej ceny nemohol ísť tak rýchlo, ako by chcel. Nezabudnite, že dve trestné body na sieti (druhé až štvrté) boli opravené za trestné body. Kimi Raikkonen počas kvalifikácie.

Po desiatich pretekoch za sebou v „trojke“ líder Svet F1 2019 minul pódium. Podľa nás je to len zlý moment: pripravme sa na jeho dominanciu o dva týždne na domácej VC.

Valtteri Bottas (Mercedes)

В Veľká cena Rakúska deštruktívne pre Mercedes Valtteri Bottas zachránil deň tým, že skončil tretí.

Ďalší špecifický test pre fínskeho jazdca, ktorý zakončil rok konzistentne v prvej desiatke.

Ferrari

Deväť pre Leclercov závod, päť pre Vettelovo vedenie: problémy počas kvalifikácie, ktoré prinútili nemeckého jazdca štartovať z deviatej pozície, a narušené preteky na prvej zastávke v boxoch, keď sa mechanici Cavallina ocitli so Sebom v boxoch bez pneumatík, aby jazdiť.

La Rossa nevyhral Veľkú cenu viac ako osem mesiacov: to isté obdobie červený býk vyhral dva. Stále je čo robiť ...